تبلیغات
. - اعتراض مردم آذربایجان به الهام علیف
جهت اطلاع از تنظیمات و ویــــرایش این قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.اعتراض مردم آذربایجان به الهام علیف
سرکوب شدید معترضان به تقلب در انتخابات جمهوری آذربایجان + تصاویر

به گزارش سولدوز به نقل از خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ مردم جمهوری آذربایجان در اعتراض به انتخاب مجدد الهام علی اف به عنوان رئیس جمهوری این کشور تظاهراتی را در باکو پایتخت این کشور برگزار کردند.

گفته می شود حدود شش هزار نفر از حامیان جمیل حسنلی مهمترین رقیب و نامزد اصلی مخالف علی اف تظاهراتی را در اعتراض به آنچه تقلب در انتخابات خواندند، برگزار کردند.

معترضان با تجمع در یک استادیوم فوتبال در حومه باکو و در دست داشتن بنر و پرچم ملی آذربایجان شعارهایی را علیه الهام علی اف سر داده و خواستار برگزاری انتخابات مجدد و استعفای علی اف شدند.

جمیل حسنلی که می تواند شکایت خود را درباره بروز تقلب در انتخابات تا دو روز دیگر در اختیار کمیسیون انتخابات قرار دهد، در جمع هوادارانش خواستار استعفای علی اف، برگزاری انتخابات مجدد و باطل اعلام کردن آرای موخوذه شد.

با وجود قانونی اعلام کردن این تظاهرات پیش از برگزاری آن از سوی مقامات جمهوری آذربایجان، رسانه های خبری از به خشونت کشیده شدن تظاهرات روز گذشته و بازداشت و زخمی شدن چند نفر از معترضان خبر دادند.

نتایج شمارش 75 درصد آرا انتخابات ریاست جمهوری جمهوری آذربایجان نشان می دهد علی اف با 84.7 درصد آرا، پیروز شده است. "جمیل حسنلی" نامزد جناح اپوزیسیون تنها موفق به کسب 5.2 درصد آرا شده است. این در حالی است که حسنلی پس از اعلام نتایج انتخابات، برگزار کنندگان آن را به تخلف انتخاباتی متهم کرده است.

در حالی که علی اف از انتخابات دیروز به عنوان "پیروزی دموکراسی" یاد می کند، حسنلی مدعی تقلب گسترده در کشور شده و گفته است رای دهندگان بی شماری برای رای دادن به علی اف با اتوبوس به مناطق مختلف اعزام شده اند.


.......

[ ] | [ کلمات کلیدی ] : الهام علیف-الهام علی اف-اذربایجان-
[ مرتبط با ] : کل اخبار اخبار آذربایجان
محبوب کن - فیس نما
ن : مدیر سایت
ت : دوشنبه 22 مهر 1392

مشاهده صفحه جدید
محمد بن حسن عسکری (عج) آخرین امام از امامان دوازده گانه شیعیان است. در ١۵ شعبان سال ٢۵۵ هـ.ق در سامرا به دنیا آمد و تنها فرزند امام حسن عسکری (ع)، یازدهمین امام شعیان ما است. مادر آن حضرت نرجس (نرگس) است که گفته اند از نوادگان قیصر روم بوده است. «مهدی» حُجَت، قائم منتظر، خلف صالح، بقیه الله، صاحب زمان، ولی عصر و امام عصر از لقبهای آن حضرت است.