تبلیغات
. - اینجا سولدوز است! هوا خیلی سرد است ! ،مردم! سودا و ستایش کوچک چکار کنند ؟
جهت اطلاع از تنظیمات و ویــــرایش این قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.اینجا سولدوز است! هوا خیلی سرد است ! ،مردم! سودا و ستایش کوچک چکار کنند ؟

به گزارش سولدوز به نقل از سولدوز خبر هنوز سه روز از درج گزارشی درباره خانواده آواره در یکی از خرابه های اطراف شهر نقده نگذشته است که هشدار سولدوز خبر به واقعیت پیوست .

در آن گزارش با توجه به اینکه این در این خرابه ناکجاآباد ، یک خانواده با دو فرزند دختر خردسال زندگی میکنند ، هشدار داده بودیم که ممکن است فقر و اعتیاد آنها ، خیلی زود به سمت (با عرض معذرت)مسائل اخلاقی سوق پیدا کند ؛

البته ظاهرا دیروز چند تن از مسئولین اداره بهزیستی نقده محل زندگی این خانواده را مورد بررسی قرار داده اند هر چند که از اقدامات کمیته امداد هنوز خبری منتشر نشده است .

دیروز با چند تن از خیرین دوباره راهی محل زندگی این خانواده بخت برگشته شدیم و با مرد خانه که جوانی جسور و چابک (اما در دام اعتیاد) بود ، صحبت کردیم .

او به ما گفت که در ارومیه مستأجر بوده ولی هزینه های سنگین او را راهی شهر پدریش کرده است و چون همه فامیل او را طرد کرده اند ناگزیر در همین جا ساکن است .

خیرین پس از بررسی وضعیت این خانواده و مقداری کمک کالایی در حال ترک محل بودند که با دیدن فرزند دو ساله وی تحت تأثیر قرار گرفتند . سودای کوچک در این سرما چیزی جز یک پیراهن معمولی برتن نداشت . سودا آنقدر زیبا بود که حتی در زیر آن همه اشکهای خشک شده و صورت و موهای نامرتبش زیبایی و معصومیت نگاهش آشکار بود .


پس از اینکه به خانه برگشتم ، دوباره در ساعت 22/20 دقیقه همان خیر با من تماس گرفت و قصد داشت تا چند دست پتو ، لباس بچه و مقداری نان و خرما و برای سودا و ستاره هم تنقلات تهیه کند البته وی قبلا یک نایلون بزرگ و چراغ قوه هم برای جلوگیری از ورود سرما به محل زندگی این خانواده تهیه کرده بود .

وقتی به محل مراجعت کردیم در کمال تعجب یک ماشین با پلاک معلوم در آنجا متوقف بود و مرد خانه به همراه راننده ماشین در جلوی خرابه در حال صحبت بودند ؛

از مرد خواستیم که برود داخل خانه تا وسایل را دست به دست کنیم اما با چند پرسش و پاسخ معلوم شد مرد دیگری داخل خانه است که مرد جوان او را پدرش معرفی کرد .


البته قصد ندارم تا از ظن و گمان بد پیروی کنم اما دستپاچگی و تناقض حرفهای آنها خیرین را هم دچار شک کرد .

به هر حال این اتفاق هر طور تعبیر شود مهم نیست ، بلکه مهم سرنوشت دو کودک پاک و معصومی است که به خاطر اعتیاد پدر و مادرشان در بدترین شرایط انسانی بسر میبرند.

ستاره سه ساله و سودای دوساله این حق را دارند که از حمایت قانون برخوردار باشند .

افکار عمومی جریحه دار شده نیز انتظار دارند که مسئولین مربوطه اگر نمیتوانند برای شرایط زندگی آنان کاری کنند حداقل حضانت دو کودک بیگناه را پیگیری قضائی کنند .

لازم است دوباره هشدار آن دوست خبرنگارم را که آینده شوم این دو دختر را با ادامه این وضع پیش بینی کرده بود یادآوری کنم .

ستاره و سودا همچنان در محیطی ناامن از نظر اجتماعی و رفاهی زندگی میکنند .[ ]
[ مرتبط با ] : کل اخبار اخبار کشور گزارش ومقالات
محبوب کن - فیس نما
ن : مدیر سایت
ت : دوشنبه 22 مهر 1392

مشاهده صفحه جدید
محمد بن حسن عسکری (عج) آخرین امام از امامان دوازده گانه شیعیان است. در ١۵ شعبان سال ٢۵۵ هـ.ق در سامرا به دنیا آمد و تنها فرزند امام حسن عسکری (ع)، یازدهمین امام شعیان ما است. مادر آن حضرت نرجس (نرگس) است که گفته اند از نوادگان قیصر روم بوده است. «مهدی» حُجَت، قائم منتظر، خلف صالح، بقیه الله، صاحب زمان، ولی عصر و امام عصر از لقبهای آن حضرت است.