تبلیغات
. - برخی از آنچه که در سفر نیویورک پیش آمد بجا نبود، چون ما دولت آمریکا را غیرقابل اعتماد و عهد شکن می دانیم.
جهت اطلاع از تنظیمات و ویــــرایش این قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.برخی از آنچه که در سفر نیویورک پیش آمد بجا نبود، چون ما دولت آمریکا را غیرقابل اعتماد و عهد شکن می دانیم.
بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم‌
 برنامه‌ى میدان، برنامه‌ى بسیار زیبا و پرمغزى بود. لازم است به همه‌ى شما جوانان عزیز تبریك بگویم؛ هم فارغ‌التّحصیلانى كه امروز مفتخر به دریافت درجه شدند و رسماً در ارتش سرافراز جمهورى اسلامى ایران عضویّت پیدا كردند و هم جوانان دانشجویى كه با دریافت سردوشى، راه خود را به سوى آمادگى و دریافت ارزشهاى افسرىِ نیروهاى مسلّح جمهورى اسلامى آغاز كردند. امیدواریم خداوند متعال همه‌ى شما را مشمول رحمت و فضل و هدایت خود قرار بدهد و زندگى شما را و عاقبت شما را همچنان‌كه مورد رضاى او است، تقدیر فرماید.
 یادهاى افتخارآمیز ارتش جمهورى اسلامى ایران و به طور خاص نیروى هوایى ارتش جمهورى اسلامى ایران  - كه امروز این مراسم با میزبانى این نیرو انجام میگیرد - از یاد تاریخ این كشور زدوده شدنى نیست. بله، شهیدان و فداكارانى عروج كردند و رفتند؛ ولى راه آنها كه راه مجاهدت پرافتخار در راه آرمانهاى اسلام و قرآن و حفاظت از میهن عزیز ایران است، همچنان ادامه دارد. روحیّه‌ى خلبانهاى ما در دوران جنگ تحمیلى از جمله‌ى پدیده‌هایى بود كه در نیروهاى مسلّح كشورهاى جهان بى‌نظیر یا بسیار كم‌نظیر بود. افسران نیروى هوایى - چه خلبانهاى شجاع و تیزپرواز و چه افسران فنّى - در جاى خود هركدام نقش‌آفرین بودند و توانستند تجربه‌ى عظیم دفاع مقدّس هشت‌ساله را به سهم خود و به نوبه‌ى خود، به آن نتایج افتخارآمیز برسانند. یاد خلبانى همچون شهید بابایى و افسر فنّىِ عالى‌قدرى همچون شهید ستّارى هرگز از یاد ملّت ایران نخواهد رفت.

 ارتش جمهورى اسلامى ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامى، در یك دوران دشوارِ امتحانِ سخت توانستند آن‌چنان شخصیّتى و هویّتى از خود به منصّه‌ى ظهور و بُروز برسانند كه بى‌شك در گذشته‌هاى ما نظیر آن را یا نمیشود دید یا بندرت میتوان مشاهده كرد؛ این را جوانان عزیز ما قدر بدانند. شما فرزندان عزیز من بدانید كه ما به نیروهاى مسلّح شجاع خودمان افتخار میكنیم؛ شما هم از اینكه در سلك این نیروهاى مقدّس و شجاع و فداكار و نام‌آور حضور دارید، احساس افتخار كنید.
 ما بدون آن كه كسى را تهدید بكنیم، استحكام و اقتدار نیروهاى مسلّح را مهم‌ترین عامل در راه حفظ امنیّت خارجىِ ملّت ایران و جمهورى اسلامى ایران میدانیم. كسى را ما تهدید نمیكنیم، امّا لازم میدانیم ملّت ایران و كشور عزیزمان در سایه‌ى حصار مستحكم نیروهاى مسلّح جمهورى اسلامى ایران - چه ارتش، چه بسیج، چه سپاه پاسداران انقلاب اسلامى و چه نیروهاى انتظامى - احساس امنیّت بكند. لذا وظیفه‌ى همه‌ى مسئولان میدانیم كه در راه اقتدار نیروهاى مسلّح تلاش كنند؛ استحكام این نیروها را در برنامه‌هاى خودشان قرار بدهند. ما تهدیدهاى مكرّر و مشمئزكننده‌ى دشمنان ملّت ایران را میشنویم؛ پاسخ ما به هرگونه شرارتى علیه ملّت ایران، پاسخى جدّى و سخت خواهد بود؛ این را همه‌ى كسانى كه عادت كرده‌اند ملّت ایران را با زبان، تهدید كنند، باید مطّلع باشند و بدانند. ملّت ایران ملّتى است كه سرسختى خود را در راه دفاع از آرمانهاى خود و از منافع خود آن‌چنان نشان داده است كه میل و رغبت خود [را] به سلامت و صلح و همزیستى با برادران مسلمان و همه‌ى آحاد بشر؛ این دو با یكدگر موازى هستند.
 این را هم عرض بكنیم: ما از تحرّك دیپلماسى دولت حمایت میكنیم، پشتیبانى میكنیم. در كنار آمادگى‌هاى همه‌جانبه‌ى ملّت ایران - چه از لحاظ اقتصادى، چه از لحاظ امنیّت داخلى، چه از لحاظ استحكام ساخت درونى نظام اسلامى، چه از لحاظ وحدت ملّى و چه از لحاظ نظامى - به تلاش و تحرّك دیپلماسى هم چه در این قضایاى سفر اخیر و چه غیر از آن، اهمّیّت میدهیم و از آنچه دولت ما انجام میدهد و تلاشهاى دیپلماتیك و تحرّكى كه در این زمینه میكنند، حمایت میكنیم. البتّه برخى از آنچه در سفر نیویورك پیش آمد، به نظر ما بجا نبود؛ لكن ما به هیئت دیپلماسى ملّت عزیزمان و دولت خدمتگزارمان خوشبین هستیم؛ البتّه به آمریكایى‌ها بدبینیم؛ به آنها هیچ اعتمادى نداریم. ما دولت ایالات متّحده‌ى آمریكا را دولتى غیرقابل اعتماد میدانیم؛ دولتى خودبرتربین، دولتى غیرمنطقى و عهدشكن، دولتى سخت در پنجه‌ى تصرّف و اقتدار شبكه‌ى صهیونیسم بین‌المللى - كه به‌خاطر رعایت خواسته‌ها و منافع نامشروع شبكه‌ى صهیونیستى بین‌المللى مجبورند با رژیم غاصب و جعلى اشغال‌كننده‌ى فلسطین مماشات كنند، در مقابل او نرمش نشان بدهند؛ اسمش را میگذارند منافع آمریكا، در حالى كه بكلّى منافع ملّى آمریكا با آنچه امروز اینها در حمایت از [آن‌] رژیم جعلى انجام میدهند، منافات دارد؛ از همه‌ى دنیا دولت ایالات متّحده‌ى آمریكا باج میگیرد و به رژیم جعلى صهیونیستى باج میدهد؛ این حقایق را ما داریم مشاهده میكنیم - به دولت آمریكا اعتمادى نداریم، به مسئولین خودمان اعتماد داریم، خوشبین هستیم، از آنها میخواهیم كه با دقّت، با ملاحظه‌ى همه‌ى جوانب گامها را درست بردارند، محكم بردارند، منافع ملّى را یك لحظه به فراموشى نسپرند.
 آنچه براى نظام جمهورى اسلامى حائز اهمّیّت است، استحكام ساخت درونىِ نظام جمهورى اسلامى است، استحكام درونى ملّت ایران است؛ همان چیزى كه از روز اوّل تا امروز توانسته است این كشور را حفظ كند؛ اتّحاد ملّى، توجّه به آرمانهاى والاى نظام جمهورى اسلامى، توجّه به عزّت ملّى. ملّت ایران ملّت عزیزى است؛ انقلاب عزّت ملّت را به آنها برگرداند. گذشت آن زمانى كه در خاك ایران یك گروهبان آمریكایى جرئت میكرد بزند توى گوش یك سرهنگ ایرانى؛ آن روزى كه مسئولین كشور عزیز ما مجبور بودند كه ملاحظه‌ى دشمنان زیاده‌خواه و افزون‌خواه را بكنند، گذشت. جمهورى اسلامى، ملّت ایران را عزیز كرد، این عزّت باقى است، روز به روز هم این عزّت افزایش پیدا كرده است، بعد از این هم، هم وظیفه‌ى آحاد مسئولین، و هم وظیفه‌ى عموم ملّت ایران است كه این عزّت را پاس دارند، از آن دفاع كنند. یك ملّت، با هویّت اصلى خود، با عزّت خود سرافراز میماند و میتواند به پیشرفت برسد.
 سهم نیروهاى مسلّح در این میان عبارت است از اینكه خود را آماده نگه دارند، خود را با روحیّه‌ى دفاع از آرمانها و از ملّتى كه به آنها اعتماد كرده است و تكیه كرده است، حفظ كنند. ارتش و سپاه و بسیج و نیروى انتظامى و همه‌ى كسانى كه در ارتباط با نیروهاى مسلّح هستند، این را وظیفه‌ى خود بدانند كه حصار مستحكمى در مقابل توطئه‌هاى دشمنان و شرارت دشمنان علیه ملّت ایران خواهند بود؛ این احتیاج دارد به اینكه آمادگى ایجاد كنید. شماها جوانید، سرشار از نیرو، برخوردار از صفاى قلبى؛ میتوانید براى آینده‌ى كشورتان خود را مهیّا كنید، آماده كنید، بسازید، خداى متعال هم پشتیبان شما خواهد بود. از خداوند متعال علوّ روح شهیدان عزیز، و علوّ درجات امام بزرگوار را مسئلت میكنم و كامرانىِ شما جوانان عزیز را در دوران خدمت و در همه‌ى طول زندگى از خداوند متعال خواهانم.
والسّلام علیكم و رحمةالله و بركاته‌

بیانات در مراسم تحلیف و اعطاى سردوشى دانشجویان دانشگاه‌هاى افسرى شهید ستاری ارتش جمهورى اسلامى ایران‌ (۱۳۹۲/۰۷/۱۳ - ۱۳:۱۱)


[ ] | [ کلمات کلیدی ] : متن کامل سخنان رهبر انقلاب-رابطه با آمریکا-
[ مرتبط با ] : اخبار کشور بیانات رهبری کل اخبار
محبوب کن - فیس نما
ن : مدیر سایت
ت : یکشنبه 14 مهر 1392

مشاهده صفحه جدید
محمد بن حسن عسکری (عج) آخرین امام از امامان دوازده گانه شیعیان است. در ١۵ شعبان سال ٢۵۵ هـ.ق در سامرا به دنیا آمد و تنها فرزند امام حسن عسکری (ع)، یازدهمین امام شعیان ما است. مادر آن حضرت نرجس (نرگس) است که گفته اند از نوادگان قیصر روم بوده است. «مهدی» حُجَت، قائم منتظر، خلف صالح، بقیه الله، صاحب زمان، ولی عصر و امام عصر از لقبهای آن حضرت است.