تبلیغات
. - در مرکز پلیس «البدیع» در معرض شکنجه و فحش و ناسزا قرار گرفتم
جهت اطلاع از تنظیمات و ویــــرایش این قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.در مرکز پلیس «البدیع» در معرض شکنجه و فحش و ناسزا قرار گرفتم
به نقل از پایگاه خبری مرآة البحرین، «سلمان مهدی» با 13 سال سن کوچکترین زندانی سیاسی بحرینی به شمار می‌آید که 3 روز پس از آزادی لب به سخن می‌گشاید و از آنچه در روز بازداشتش بر وی گذشت سخن می‌گوید.
وی می‌گوید، به خوبی چهره کسانی که 27 روز او را مورد تحقیق و بازجویی قرار داده و به سن اندک و بدن نحیف و ناتوانی والدینش از حمایت وی رحم نکردند.

در معرض شکنجه قرار گرفتم

وی اولین سخنانش را با این جملات آغاز می‌کند: به محض بازداشت و انتقالم به مرکز پلیس البدیع دو پلیس و یک افسر مرا به طبقه بالای مرکز بردند و پس از زدن چند سیلی به گوشم، مرا تهدید کردند، اگر آنچه را که می‌خواهند نگویم و یا از آنها شکایتی داشته باشم، مرا بیشتر مورد آزار و اذیت قرار خواهند داد. پس از آن مرا تهدید می‌کردند که اگر با آنها همکاری نکنم، پدر و مادرم را نیز بازداشت خواهند کرد، به همین دلیل وقتی برای بازجویی نزد افسران مرکز رفتم، از بیم اینکه مرا خواهند زد، هرآنچه را که می‌خواستند، گفتم.
وی می‌افزاید: سخت‌ترین لحظه عمر آن بود که دیدم، افسران مرکز البدیع به پدر و مادرم توهین می‌کنند و او را دروغگو می‌خوانند. آنها از پدرم می‌خواستند که اعتراف کند، من دست به آشوب و هرج و مرج زده‌ام و پدرم هیچگاه زیر بار نمی‌رفت. مادرم هم همین طور، به همین دلیل او را تهدید کردند که مرا در زندان نگه خواهند داشت.

در دادگاه فقط می‌خواستم، پدرم را در آغوش بگیرم

سلمان پس از آن از روز دادگاه خود می‌گوید. وی با وجود سن اندکش هم اکنون معنای دادگاه و محاکمه و روند قضایی را به خوبی می‌فهمد. او می‌گوید: مرا چهار بار به دادگاه احضار کردند و هربار قاضی رسیدگی به قضیه مرا یک هفته به تعویق می‌انداخت و می‌گفت که پرونده من هنوز از مرکز البدیع به دادگاه نرسیده، در حالی‌که چنین نبود، آنها به این طریق می‌خواستند، من و پدر و مادرم را اذیت کنند.
سلمان می‌افزاید:‌ یکی از بدترین خاطرات زمان حضور در دادگاه این بود که پدرم را از دور می‌دیدم، دلم می‌خواست او را بغل کنم و ببوسم، اما نمی‌توانستم. به افسری که در کنار بود، التماس می‌کردم که بگذارد، نزد پدر و مادرم بروم، اما نمی‌پذیرفت، فریاد زدم: «مامان بابا من اینجا هستم».

بیم از بازداشت مجدد


سلمان در ادامه می‌افزاید: درحالی برای بار پنجم در دادگاه حاضر شدم که از این بیم داشتم، مبادا بار دیگر تحت عنوان عدم رسیدن پرونده‌ام، مرا بار دیگر به بازداشتگاه باز گردانند. می‌خواستم با خانواده‌ام، با پدرم و مادرم باشم و هیچ‌گاه نمی‌خواستم بار دیگر به آنجا برگردم.
این کودک بحرینی می‌گوید: در طول 27 روز زمان بازداشتم، مر از تماس با خانواده‌ام منع کرده بودند و ملاقات‌هایم با پدر و مادر بسیار اندک بود و بیش از 5 دقیقه طول نمی‌کشید.
وی ادامه می‌دهد: هم اکنون آزاد شده‌ام، اما نمی‌توانم دیگر مثل گذشته با بچه‌ها به بیرون بروم و بازی کنم، از این بیم دارم مبادا، بار دیگر مرا دستگیر کنند، شبح پلیس‌ها هیچ‌گاه مرا رها نمی‌کند.

ادامه بازداشت کودکان بحرینی با وجود محکومیت بین المللی

سلمان مهدی که کوچکترین زندانی سیاسی بحرینی به شمار می‌آید، 11 آگوست گذشته در میدان «کانتری» تحت پیگرد یک خودرو پلیس قرار گرفت و بازداشت شد و این امر اعتراض‌ سازمان‌های بین المللی حقوق بشری را به دنبال داشت، به گونه‌ای که پارلمان اتحادیه اروپا از حکومت بحرین خواست به توصیه‌های ژنو و حقوق کودکان و نوجوانان در این کشور احترام بگذارد که بحرین یکی از امضا کنندگان توافقنامه‌ها و معاهدات مرتبط با آن است.
این درحالی است که 47 کشور جهان از جمله انگلیس و آمریکا با انتشار بیانیه مشترکی در شورای حقوق بشر ژنو از حکومت بحرین خواستند به توصیه‌های کمیته مستقل حقیقت یاب درباره اوضاع جاری در این کشور عمل کند.
این کشورها در بیانیه خود از وضعیت حقوق بشر در بحرین به شدت ابراز نگرانی کرده و از حکومت بحرین خواسته بودند، به کمیته‌ها و هیئت‌های بین المللی ویژه شکنجه اجازه سفر به بحرین را بدهد.
این درحالی است که «ناوی پیلای»، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد از ادامه هدف قرار گرفتن مدافعان حقوق بشر و تظاهرات کنندگان در بحرین از سوی حکومت این کشور خبر داد و گفت که وضعیت حقوق بشر در بحرین همچنان اسفبار و بسیار نگران کننده است و به همین دلیل از حکومت بحرین و مسئولان این کشور خواست به حقوق بشر و معاهدات بین المللی موجود در این خصوص احترام بگذارد.


[ ] | [ کلمات کلیدی ] : بحرین-البحرین-شکنجه-
[ مرتبط با ] : کل اخبار اخبار خارجی
محبوب کن - فیس نما
ن : مدیر سایت
ت : شنبه 30 شهریور 1392

مشاهده صفحه جدید
محمد بن حسن عسکری (عج) آخرین امام از امامان دوازده گانه شیعیان است. در ١۵ شعبان سال ٢۵۵ هـ.ق در سامرا به دنیا آمد و تنها فرزند امام حسن عسکری (ع)، یازدهمین امام شعیان ما است. مادر آن حضرت نرجس (نرگس) است که گفته اند از نوادگان قیصر روم بوده است. «مهدی» حُجَت، قائم منتظر، خلف صالح، بقیه الله، صاحب زمان، ولی عصر و امام عصر از لقبهای آن حضرت است.