تبلیغات
. - برگزاری یک مناقصه عجیب
جهت اطلاع از تنظیمات و ویــــرایش این قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.برگزاری یک مناقصه عجیب
به گزارش سولدوز به نقل از سولدوز خبر ، مدیر یکی از مراکز آموزش عالی در شهرستان نقده که برای اجرای پروژه خود مناقصه برگزار کرده بود ، در اقدامی سؤال برانگیز ، نتیجه مناقصه را به قیمتی بالاتر از آنچه کارشناسان پیش بینی کرده بودند واگذار کرده است .به گفته منابع نزدیک به این مرکز آموزشی ،

در این مناقصه میلیونی پیمانکارانی از زنجان ، ارومیه و نقده فرم های خود را برای شرکت در این مناقصه ارائه داده بودند اما یکی از مسئولان برگزاری مناقصه علاوه بر پاره کردن رزومه کاری پیمانکاران ، اسناد مناقصه را در اختیار مهندسان نقده ای و زنجانی قرار نمیدهد تا اوضاع به نفع پیمانکار ارومیه ای مورد نظر تغییر کند . منابع آگاه تأکید دارند که در صورت مسئله مناقصه مشکلی وجود ندارد ، اما اینکه با کارشکنی اجازه داده نشد تا دیگر پیمانکاران که مبالغ بسیار پایین تری را پیشنهاد کرده بود ، در این مناقصه شرکت کنند ، عملا با دور زدن قانون ، میلیونها تومان هزینه اضافی به این مرکز آموزشی تحمیل شده است .

این منبع همچنین اظهار داشت : اسناد مناقصه مذکور فقط در اختیار سه پیمانکار قرار گرفته که قیمتهای 540 ، 570 و 590 میلیونی را پیشنهاد کرده بودند ، در حالیکه اسناد باید در اختیار تمامی متقاضیان قرار میگرفت .

به گفته یک کارشناس عمران ، این پروژه عمرانی با مبلغی در حدود 320 میلیون تومان به سر انجام میرسد اما مسئولان این مرکز ترجیح داده اند تا مناقصه را به پیمانکار 540 میلیونی واگذار کنند .

در مورد تعریف مناقصه گفته اند : فرایندی است رقابتی برای تامین كیفیت مورد نظر(طبق اسناد مناقصه ) ، كه در آن تعهدات موضوع معامله به مناقصه گری كه كمترین قیمت متناسب را پیشنهاد كرده باشد ، واگذار می‌شود  .

گفتنی است پیمانکار غیر بومی مشکوک که با این ترفند برنده مناقصه شده است قبلا نیز با این مرکز آموزشی همکاری داشته است .

اما افکار عمومی شهرستان نقده هنوز منتظر روشن شدن زوایای مبهم این مناقصه است :

اول اینکه چرا اسناد مناقصه در اختیار مهندسان نقده ، زنجان و اردبیل که رزومه کاریشان را ارائه داده بودند ، قرار داده نشده است ؟

دوم اینکه مسئول عمرانی این مرکز آموزشی چگونه با اطلاع از قیمت آنالیزی (حداکثر350 میلیون تومان) ، قیمت بالاتری را قبول کرده است ؟

و سرانجام اینکه همکاری یکی از مناقصه کاران با پیمانکار قبول شده(که بعنوان سرپرست در کارگاه وی مشغول بکار میباشد) این شائبه را بوجود آورده که شرکت کنندگان در مناقصه مذکور احتمالا همگی اعضای یک شرکت باشند .

منبع:سولدوز خبر[ ] | [ کلمات کلیدی ] : مناقصه-سولدوزنیوز-
[ مرتبط با ] : کل اخبار اخبار کشور
محبوب کن - فیس نما
ن : مدیر سایت
ت : چهارشنبه 23 مرداد 1392

مشاهده صفحه جدید
محمد بن حسن عسکری (عج) آخرین امام از امامان دوازده گانه شیعیان است. در ١۵ شعبان سال ٢۵۵ هـ.ق در سامرا به دنیا آمد و تنها فرزند امام حسن عسکری (ع)، یازدهمین امام شعیان ما است. مادر آن حضرت نرجس (نرگس) است که گفته اند از نوادگان قیصر روم بوده است. «مهدی» حُجَت، قائم منتظر، خلف صالح، بقیه الله، صاحب زمان، ولی عصر و امام عصر از لقبهای آن حضرت است.