تبلیغات
. - تعریفی که کاندیدای تکنوکرات از عدالت دارد!
جهت اطلاع از تنظیمات و ویــــرایش این قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.تعریفی که کاندیدای تکنوکرات از عدالت دارد!
به گزارش سولدوز به نقل از بی باک ، یکی از موارد مهمی که می توان در بررسی کاندیداها در نظر داشت نوع نگاه کاندیداها به بحث عدالت است.
مقام معظم رهبری در 12مرداد ماه ه1372 در تعریفی از عدالت اجتماعی فرمودند: "آنچه که در این بین بایستی با وسواس و دقت دنبالش باشید مساله ی عدالت اجتماعی ست که با رشد و توسعه هم سازگار است. بعضی اینطور تصور می کنند که ما بایستی دوره ای را صرف رشد و توسعه کنیم و وقتی به آن نقطه ی مطلوب رسیدیم به تامین عدالت اجتماعی می پردازیم. این فکر اسلامی نیست."

 محمد باقر قالیباف عصر دیروز در جمع حامیان خود در قم گفت: "بنده اگر رئیس دولت شدم می خواهم تصمیم بگیرم برای پیشرفت کشور چون تا پیشرفت اتفاق نیفتد عدالت در واقع توزیع فقر است."
 

این در حالی است که رهبر معظم انقلاب در تشریح عدالت اجتماعی و پیشرفت، تاکید کردند: "نظام اسلامى معتقد به یک جامعه ثروتمند است، نه یک جامعه فقیر و عقب‌مانده. معتقد به رشد اقتصادى است؛ ولى رشد اقتصادى براى عدالت اجتماعى و براى رفاه عمومى، مسأله اوّل نیست. آنچه در درجه اوّل است، این است كه فقیر در جامعه نباشد؛ محروم نباشد؛ تبعیض در استفاده از امكانات عمومى نباشد."

قدر مسلم با توجه به آموزه های دینی برداشت از مفهوم عدالت این است که در عدالت، پیشرفت شکل می گیرد. اگر بتوانیم فرصت های لازم را فراهم کنیم که همه این ظرفیت ها به موقع استفاده شود و همه فرصت های برابر داشته باشند یقینا پیشرفت هم حاصل خواهد شد.

حال این سوال مطرح است که پیشرفت واقعی در چه صورت شکل می گیرد؟ چه زمانی می توانیم به عدالت اجتماعی مطلوب برسیم؟ چه افرادی دلسوزانه برای رسیدن به عدالت اجتماعی و پیشرفت تلاش می کنند؟ و در نهایت قرار است چه کسی مجری برقراری عدالت اجتماعی در جامعه شود؟

[ ] | [ کلمات کلیدی ] : ستاد انتخاباتی مجازی و مردمی دکتر سعید جلیلی-سولدوز نیوز-سولدوز-
[ مرتبط با ] : اخبار کشور کل اخبار گزارش ومقالات
محبوب کن - فیس نما
ن : مدیر سایت
ت : شنبه 11 خرداد 1392

مشاهده صفحه جدید
محمد بن حسن عسکری (عج) آخرین امام از امامان دوازده گانه شیعیان است. در ١۵ شعبان سال ٢۵۵ هـ.ق در سامرا به دنیا آمد و تنها فرزند امام حسن عسکری (ع)، یازدهمین امام شعیان ما است. مادر آن حضرت نرجس (نرگس) است که گفته اند از نوادگان قیصر روم بوده است. «مهدی» حُجَت، قائم منتظر، خلف صالح، بقیه الله، صاحب زمان، ولی عصر و امام عصر از لقبهای آن حضرت است.