تبلیغات
. - دلیل اغتشاش در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان چه بود؟
جهت اطلاع از تنظیمات و ویــــرایش این قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.دلیل اغتشاش در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان چه بود؟
دانشگاه شهید مدنی آذربایجان هفته گذشته شاهد ناآرامی هایی بود که دلیل آن چاپ چند نشریه عنوان می شود.

به گزارش تبریز بیدار ، ماجرابا انتشار سه نشریه‌ی هم سو (اولدوز، گؤزه نک و فرهنگ) آغاز شد.

سه نشریه ای که خود را هویت خواه می نامند و همسویی خود را انکار نمی کنند. 

 

 

جالب ترین نکته ای که در محتوای این نشریات به چشم می آید، استفاده مکرر از واژه آذربایجان جنوبی، نگارش متن نشریه توسط فعالان سیاسی اپوزسیون خارج از کشور (95درصد محتوای نشریه گوزنک)، محکوم کردن جمهوری اسلامی به نقض حقوق بشر در مقوله زنان و... می باشد.

 

در بین این سه نشریه، «گوزنک» از طراحی و صفحه آرایی حرفه ای و چاپی که فراتر از امکانات دانشجویی است برخوردار است.

در نگاه اول پشت جلد این نشریه خود نمایی می کند. تصویری از زن با حجاب ایرانی با شکلی خاص که در صدد القای پیام «فساد زیر چادر» است. در این بین، نوشته human right in iran خودنمایی می کند که گوشه کلمه iran زیر چادر مانده است.

 


در لابه لای صفحات این نشریه، یادداشت هایی از مهرانگیز کار ضدانقلاب خارج نشین، لیلا علی کریمی وکیل بهائیان و از نویسندگان سایت های ضد انقلاب (که بر خلاف رویه حاکم بر عرف نشریات کشور تصویر نویسنده بدون حجاب چاپ شده است)، دکتر عیوض طاها از فعالان جریان قوم گرایی (نام ایشان با رسم الخط ایواز در گوزه نک به چتپ رسیده است!)، گل آرا یئنی سی از فعالان قوم گرای آذربایجان و... دیده می شود که تصدیق می کنر این یک نشریه دانشجویی نیست چرا که حتی یک تولید دانشجویی در این نشریه به چشم نمی خورد.

 

برخی مطالب نشریه گوزه نک:

 

 

 

 

 

نشریه «فرهنگ» نیز پس از گوزه نک، اقدام به چاپ مطالبی موهن به هموطنان فارس زبان، مقاله ای در تحقیر اصل ولایت فقیه و چاپ تصویری با شعار south azerbaijan is not iran نمود.

 

پس از انتشار و توزیع این نشریات که با هیچ واکنشی از سوی هیئت نظارت بر نشریات دانشجویی مواجه نشد، «تریبون» ارگان جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید مدنی آذربایجان ویژه نامه ای را منتشر کرد که دربردارنده مطلبی با عنوان «بابک  خرمدین؛ قهرمان جعلی» که نقل هایی است از کتاب "بابک خرمدین دلاور آذربایجان" نوشته ی " سعید نفیسی" که از سوی گروه منتشر کننده نشریات زنجیره ای در محوطه دانشگاه به فروش رسیده بود.

 

 

همینطور در یادداشت «منیم آذربایجانیم» این نشریه آمده است: «از آذربایجان می گویم. از مهد دلیران و حماسه سازان، از آنانی که لحظه به لحظه و برگ برگِ تاریخ، شاهد آن دلیری هاست و ما وارثان مفتخرِ به آن غیرت، اقتدار و دلاوریها هستیم. ما وارث آن زیبایی ها، استواریها و پایمردیها هستیم.»

 

پس از انتشار این ویژه نامه، گروه های موسوم به هویت طلب ضمن پاره کردن این نشریه اقدام به تجمع اعتراضی نسبت به آنچه توهین به قومیت آذری در نشریه «تریبون» می نامند نمودند که در این تجمع اعتراضس شعارهایی نیز علیه وحدت ملی عنوان شد.

 

این تجمع با شکسته شدن شیشه های جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه از مسالمت آمیز بودن خارج و عنوان اغتشاش بر خود گرفت.

 

 

 

ولیزاده رییس دانشگاه شهید مدنی آذربایجان که به تازگی به این سمت منصوب شده است، با حضور در جمع گروههای مختلف دانشگاهی و دانشجویی، آنها را به آرامش دعوت کرد.

 

حال این سوال مطرح می شود که آیا مماشات و تساهل بیجای هیئت نظارت بر نشریات دانشجویی باعث این اتفاق و انتشار این نشریات نبوده است؟[ ]
محبوب کن - فیس نما
ن : مدیر سایت
ت : دوشنبه 5 خرداد 1393

مشاهده صفحه جدید
محمد بن حسن عسکری (عج) آخرین امام از امامان دوازده گانه شیعیان است. در ١۵ شعبان سال ٢۵۵ هـ.ق در سامرا به دنیا آمد و تنها فرزند امام حسن عسکری (ع)، یازدهمین امام شعیان ما است. مادر آن حضرت نرجس (نرگس) است که گفته اند از نوادگان قیصر روم بوده است. «مهدی» حُجَت، قائم منتظر، خلف صالح، بقیه الله، صاحب زمان، ولی عصر و امام عصر از لقبهای آن حضرت است.